START About us News Wizyta Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW

Wizyta delegacji amerykańskiej

W dniu 19 kwietnia 2018 gościlismy w Laboratororiach Zespołu detekcji Sygnałów Optycznych delegację amerykańska w składzie: Dr. Robert Botto, Lead Scientist for Chemical & Biological Research, U.S. Defense Threat Reduction Agency (DTRA), Dr. Catherine Branda, Senior Manager, Applied Biosciences at Sandia Nat'l Lab, Dr. Zygmunt Dembeck, Senior Research Scientist/Medical Preparedness Consultant - Battelle Memorial Institute oraz Albert J. Shimkus, Jr., U.S. Naval War College. Celem spotkania była prezentacja badań prowadzonych Zespole oraz zapoznanie z bazą laboratoryjną. Delegacja amerykańska była szczególnie zainteresowana detekcją VOC - lotnych związków organicznych oraz UPP - Układem Pobierania Próbek do analizy markerów w oddechu jako urządzenia do dalszej rozbudowy i wykorzystania komercyjnego.

all

jac1