START About us News Konferencja wiWAT 2013

Praktyki studenckie w ZDSO 2016

Zespół Detekcji Sygnałów Optycznych, jak co roku, miał przyjemność przeprowadzić praktyki studenckie. W praktykach uczestniczyli:

• Joanna Olas,
  • Marta Łazarewicz,
  • Marek Musiński,
  • Piotr Głowicki,
  • Bartłomiej Palikot,
  • Dawid Pustówka,
  • Marcin Danlowski,
  • Jakub Mądry,
  • Mariusz Ciałowicz.

W ramach praktyk studenci zapoznawali się ze strukturą Instytutu Optoelektroniki, a także z laboratorium Zespołu Detekcji Sygnałów Optycznych. Podczas miesięcznych praktyk studenci realizowali indywidualne zadania pod okiem wykwalifikowanej kadry.

W zakres badań praktykantów wchodziło m.in. programowanie sensorów z wykorzystaniem platformy Arduino, badanie detektorów z użyciem zaawansowanych metod detekcji sygnałów optycznych, badanie szumów w układach detekcji bezpośredniej, budowa platformy do badań środowiskowych. Praktykanci bardzo wysoko ocenili wiedzę i kwalifikacje pracowników ZDSO oraz indywidualne i profesjonalne podejście do studenta. Dzieki dostępności do sprzętu badawczego, elastycznym godzinom pracy oraz przyjaznej atmosferze każdy miał możliwość realizacji własnych projektów w ramach zainteresowań oraz prac dyplomowych.

Praktyki zakończyły się  dnia 30 września. Podczas spotkania praktykanci zaprezentowali swoje osiągnięcia. Na koniec kierownik zespołu ppłk dr hab. inż. Jacek Wojtas wręczył uczestnikom praktyk pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, iż zdobyte w naszym zespole umiejętności i wiedza okaże się przydatna w dalszej nauce a także w przyszłej pracy zawodowej!

Sylwester Chojnowski

Zdjęcia: Arkadiusz Tkacz