START About us News Wizyta Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW

Wizyta uczniów XIII LO z Łodzi

W dniu 30 października 2014 mieliśmy przyjemność w Instytucie Optoelektroniki gościć uczniów i wychowawców XIII LO z Łodzi. Wizyta miała na celu zapoznanie Gości z  informacjami dotyczącymi struktury WAT, zasad rekrutacji i kształcenia studentów WAT oraz profilu działalności dydaktyczno-naukowej Instytutu Optoelektroniki. Po przywitaniu Gośce zapoznali się z wyposażeniem oraz osiągnięciami laboratoriów Instytutu Optoelektroniki.

W ramach wizyty Zespół Detekcji Sygnałów Optycznych miał możliwośc zaprezentowania profilu prac prowadzonych w Laboratorium oraz sprzętu i wyposażenia wykorzystywanego do badań. Pokazane zostały m.in. system wykrywania materiałów niebezpiecznych dla potrzeb ochrony przed zagrożeniami terrorystycznymi, zasady propagacji oraz nowoczesne źródła promieniowania optycznego. W laboratorium dydaktycznym uczniowie mieli okazję zapoznać sie ze stanowiskami eksperymentalnymi  oraz działaniem i zasadami bezpieczeństwa pracy z laserami dużej mocy.

Spotkanie zakończyło się dyskusją o możliwoścach studiowania w IOE WAT, wręczeniem pamiątek wizyty oraz wspólnym zdjęciem.

 LO IMG 9570

LO IMG 9580

LO IMG 9596

LO IMG 9605

LO IMG 9618

Virtual tour

598output

 

LasBITer Project

lasbiter logo small

QR Code link:
QRCODE - index.php-homepage-news-197-wizyta-uczniow-xiii-lo-z-lodzi