START About us News Udział w MSPO 2017

Wizyta uczniów XIII LO z Łodzi

W dniu 30 października 2014 mieliśmy przyjemność w Instytucie Optoelektroniki gościć uczniów i wychowawców XIII LO z Łodzi. Wizyta miała na celu zapoznanie Gości z  informacjami dotyczącymi struktury WAT, zasad rekrutacji i kształcenia studentów WAT oraz profilu działalności dydaktyczno-naukowej Instytutu Optoelektroniki. Po przywitaniu Gośce zapoznali się z wyposażeniem oraz osiągnięciami laboratoriów Instytutu Optoelektroniki.

W ramach wizyty Zespół Detekcji Sygnałów Optycznych miał możliwośc zaprezentowania profilu prac prowadzonych w Laboratorium oraz sprzętu i wyposażenia wykorzystywanego do badań. Pokazane zostały m.in. system wykrywania materiałów niebezpiecznych dla potrzeb ochrony przed zagrożeniami terrorystycznymi, zasady propagacji oraz nowoczesne źródła promieniowania optycznego. W laboratorium dydaktycznym uczniowie mieli okazję zapoznać sie ze stanowiskami eksperymentalnymi  oraz działaniem i zasadami bezpieczeństwa pracy z laserami dużej mocy.

Spotkanie zakończyło się dyskusją o możliwoścach studiowania w IOE WAT, wręczeniem pamiątek wizyty oraz wspólnym zdjęciem.

LO IMG 9570

LO IMG 9580