Aktów mianowania dr D. Szabry na wyższe stanowiska służbowe

W dniu 29 maja odbyła sie  uroczysta zbiórka w Sali Tradycji Klubu WAT, w której oprócz pożegnania żołnierzy zwalnianych z zawodowej służby wojskowej i powitania nowo przybyłych żołnierzy do WAT miało miejsce wręczenie aktów mianowań żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe. Awans na stopień podpułkownika otrzymał m.in mjr Dariusz Szabra, pracownik ZDSO. Gratulacje awansu na kolejne stopnie wojskowe złożył prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król.

IMG 4749a

IMG 4777a

IMG 4857a

Zdjęcia: Grzegorz Rosiński

ZDSO na konferencji MIKON 2018

W dniach 14-17 maja 2018 delegacja z ZDSO brała udział w miedzynarodowej konferencji 22nd International Microwave and Radar Conference MIKON w ramach MRW 2018 – 8th Microwave and Radar Week w Poznaniu.

W sesji Infrared and Terahertz wygłoszone zostały dwie prezentacje: Infrared-radio Wireless Communication System (Janusz Mikolajczyk, Beata Rutecka and Dariusz Szabra, Jacek WojtasZbigniew Zawadzki i Zbigniew Bielecki oraz NDIR-sensor Based Control System of Precise Human Breath Sampling for Gaseous Biomarkers Analyzers in Medical Applications (Artur Prokopiuk, Jacek Wojtas)

prv MRW2018 D2 opening MM065

prv MRW2018 D3 M11 MM064-2

prv MRW2018 D3 M10 MM134-2

fot:Marek Misiurewicz

Wizyta delegacji amerykańskiej

W dniu 19 kwietnia 2018 gościlismy w Laboratororiach Zespołu detekcji Sygnałów Optycznych delegację amerykańska w składzie: Dr. Robert Botto, Lead Scientist for Chemical & Biological Research, U.S. Defense Threat Reduction Agency (DTRA), Dr. Catherine Branda, Senior Manager, Applied Biosciences at Sandia Nat'l Lab, Dr. Zygmunt Dembeck, Senior Research Scientist/Medical Preparedness Consultant - Battelle Memorial Institute oraz Albert J. Shimkus, Jr., U.S. Naval War College. Celem spotkania była prezentacja badań prowadzonych Zespole oraz zapoznanie z bazą laboratoryjną. Delegacja amerykańska była szczególnie zainteresowana detekcją VOC - lotnych związków organicznych oraz UPP - Układem Pobierania Próbek do analizy markerów w oddechu jako urządzenia do dalszej rozbudowy i wykorzystania komercyjnego.

all

jac1

bea

sylw

art

Szkolenie z systemu detekcji gazów niebezpiecznych

W dniu 27 kwietnia odbyło się szkolenie pracowników Zespołu Detekcji Sygnałów Optycznych z obsługi Systemu detekcji gazów niebezpiecznych X-am 8000. Szkolenie obejmowało zapoznanie się z oprogramowaniem do konfiguracji i obsługi systemu oraz mobilnej jednostki sensora wielogazowego. Celem szkolenia było przekazanie Systemu detekcji w użytkowanie oraz zapoznanie pracowników ZDSO z możliwościami zdalnego pomiaru i przesyłu danych. Przeprowadzono testy zainstalowanego systemu detekcji gazów potwierdzających wymaganą funkcjonalność i parametry, wraz z certyfikatem o dopuszczeniu dostarczonego systemu i urządzeń do użytkowania.

z1

z2