START About us News ZDSO na konferencji MIKON 2018

Wizyta delegacji Instytut Fizyki PAN

W dniu 03.07.2018 w Laboratoriach Zespołu Detekcji Sygnałow Optycznych gościliśmy delegację z Instytutu Fizyki PAN reprezentowaną przez: dyrektora prof. dr hab. Romana Puźniaka, z-ca dyrektora ds. naukowych Magdalenę Załuską-Kotur, kierownika Środowiskowego Laboratorium Badań Kriogenicznych i Spintronicznych prof. dr hab. Macieja Sawickiego i prof. dr hab. inż. Jerzego Wróbla. Podczas wizyty w ZDSO goście zapoznali się  bazą laboratoryjną ZDSO i osiągnięciami zespołu w zakresie wdrożeń technologii podwójnego zastosowania.

Akt mianowania dr D. Szabry na wyższe stanowisko służbowe

W dniu 29 maja odbyła sie  uroczysta zbiórka w Sali Tradycji Klubu WAT, w której oprócz pożegnania żołnierzy zwalnianych z zawodowej służby wojskowej i powitania nowo przybyłych żołnierzy do WAT miało miejsce wręczenie aktów mianowań żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe. Awans na stopień podpułkownika otrzymał m.in mjr Dariusz Szabra, pracownik ZDSO. Gratulacje awansu na kolejne stopnie wojskowe złożył prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król.

IMG 4749a

IMG 4777a

IMG 4857a

Zdjęcia: Grzegorz Rosiński

Szkolenie z systemu detekcji gazów niebezpiecznych

W dniu 27 kwietnia odbyło się szkolenie pracowników Zespołu Detekcji Sygnałów Optycznych z obsługi Systemu detekcji gazów niebezpiecznych X-am 8000. Szkolenie obejmowało zapoznanie się z oprogramowaniem do konfiguracji i obsługi systemu oraz mobilnej jednostki sensora wielogazowego. Celem szkolenia było przekazanie Systemu detekcji w użytkowanie oraz zapoznanie pracowników ZDSO z możliwościami zdalnego pomiaru i przesyłu danych. Przeprowadzono testy zainstalowanego systemu detekcji gazów potwierdzających wymaganą funkcjonalność i parametry, wraz z certyfikatem o dopuszczeniu dostarczonego systemu i urządzeń do użytkowania.

z1

z2

ZDSO na konferencji MIKON 2018

W dniach 14-17 maja 2018 delegacja z ZDSO brała udział w miedzynarodowej konferencji 22nd International Microwave and Radar Conference MIKON w ramach MRW 2018 – 8th Microwave and Radar Week w Poznaniu.

W sesji Infrared and Terahertz wygłoszone zostały dwie prezentacje: Infrared-radio Wireless Communication System (Janusz Mikolajczyk, Beata Rutecka and Dariusz Szabra, Jacek WojtasZbigniew Zawadzki i Zbigniew Bielecki oraz NDIR-sensor Based Control System of Precise Human Breath Sampling for Gaseous Biomarkers Analyzers in Medical Applications (Artur Prokopiuk, Jacek Wojtas)

prv MRW2018 D2 opening MM065

prv MRW2018 D3 M11 MM064-2